چگونه ثروت ایجاد کنیم  و ثروتمند شویم؟ کاملاً ساده است.هر آنچه را که باید در مورد ایجاد ثروت بدانید فقط در دو جمله خلاصه می شود . ثروت ایجاد کردن ساده است و نیازی به شانس ، نبوغ یا ارتباطات ویژه نیست.نیازی نیست که بیش از حد در سمینارهای مالی آخر هفته شرکت کنید یا آخرین ترفندها و حیله های فروش شده توسط بازاریابان  را یاد بگیرید.

همانطور که جان بگل  گفته :" بزرگترین راز این است که هیچ رازی وجود ندارد."

حقایق موجود در مورد چگونگی ایجاد ثروت ، دانشی عمومی است ، به آسانی قابل درک است ، و لازم نیست کسی را به خاطر خریدن آن راز ثروتمند کنید.

در واقع ، بسیار ساده است و فقط در دو جمله قابل توضیح است:

 1. بیشتر از آنچه خرج می کنید پول در بیاورید و مابه التفاوت آن را عاقلانه سرمایه گذاری کنید.
 2. عادتهای روزانه ساده ای ایجاد کنید که منجر به انباشت ثروت می شود.

می دانم ... شما احتمالاً کمی ناامید شده اید.

شما می خواستید چیز جدید ، متفاوت و هوشمندانه ای باشد. "راز" افسانه ای که هر بازاریاب می کوشد بفروشد. درعوض ، من چیزی ساده و پیش و پا افتاده ای  نزدیک به آنچه مادربزرگ گفته بود به شما گفتم . نگران نباشید و به صدای تجربه گوش دهید.من این را از تجربه صدها نفر  از بدهکاران گرفته تا ثروتمندان آموخته ام و فقط این من نیستم که این را می گویم . همین حقایق صدها سال قبل توسط بنیامین فرانکلین آموخته شد و از آن زمان تاکنون توسط مقامات متعددی از جمله J. پا گتی تکرار شده است.این دانش بی انتهایی است که طی قرن ها اثبات شده است ، و احتمالاً برای شما نیز کار خواهد کرد (اگر فقط آن را عملی کنید).

به طور خلاصه ، اگر شما می خواهید در این زندگی با بالاترین احتمال موفقیت  ثروت شوید ، این دو جمله حاوی دانش اساسی است که باید بدانید.

ساختمان ثروت مرحله 1: هزینه کمتری را نسبت به پولی که در میآورید خرج کنید و تفاوت این دو را سرمایه گذاری کنید.

جمله اول بیان می کند که چگونه امور مالی شخصی خود را مدیریت کنید تا بتوانید دارایی های خود را پرورش دهید .این مسئله اهمیت ایجاد جریان نقدی مثبت را توضیح می دهد .

توجه کنید که چگونه  این جمله از  سه ایده جداگانه تشکیل شده است تا یک مفهوم واحد را تشکیل دهد:

 1. کمتر خرج کن
 2. بیشتر بدست آوردن
 3. عاقلانه سرمایه گذاری کنید

در مورد چگونگی دستیابی به این هدف تغییرات بی پایان وجود دارد ، اما همه آنها از دو موضوع ساده پیروی می کنند:

 • شما می توانید هزینه های خود را بلافاصله از طریق اشکال مختلف صرفه جویی کاهش دهید .
 • شما می توانید درآمد خود را از طریق استراتژی های مختلف از جمله تغییر شغل ، افزایش کار یا شروع یک تجارت افزایش دهید .

به طور خلاصه ، شما باید بین اینکه چقدر درآمد کسب می کنید و چقدر خرج می کنید ، فاصله ایجاد کنید تا بتوانید برای رشد و درآمد اضافی سرمایه گذاری کنید.

هزینه کمتر و درآمد بیشتر دو طرف این معادله قرار دارند .

کاهش هزینه های زندگی نیازمند داشتن  انظباط در نحوه خرج کردن پول دارد و چون این کار برای اکثر افراد به معنای ایثار و از خودگذشتگی است ، پایبند بودن به آن برایشان بسیار دشوار است . اگر  شما  جزو این دسته از افراد هستید ، پس مسیری آهسته و دشوار برای ثروت خواهید داشت  ، زیرا بین هزینه کردن برای شیوه زندگی دلخواه خود  و اهداف خود در زمینه آزادی مالی در جنگ مداوم خواهید بود .

جایگزین دیگر افزایش سطح درآمد  در این معادله است. مزیت این رویکرد این است که هیچ محدودیتی نظری برای رشد سریع ثروت شما وجود ندارد زیرا ظرفیت درآمد شما نامحدود است.

بسیاری از مربیان ثروت بالا بردن درآمد در این معادله را به عنوان  "مسیر سریع" دستیابی به ثروت به شاگردان خود می آموزند . با این حال ، اگر شما بر سمت هزینه معادله مسلط نباشید ، به دلیل خطای رایج و معمولی مبنی بر اجازه افزایش هزینه به همان سرعت که درآمدتان بالا می رود ، هنوز خطر بزرگی از شکست شما را تهدید می کند.اما بهتر است بدانید بزرگترین ثروتمندان بر روی  هر دو طرف معادله با هم تمرکز می کنند. آنها با کنترل هزینه ها ضمن افزایش درآمد همزمان ، پس انداز را به حداکثر می رسانند. این سریعترین ، مطمئن ترین مسیر افزایش پس انداز برای سرمایه گذاری است.

مؤلفه سوم معادله - سرمایه گذاری عاقلانه - نیز ساده است زیرا همه چیزهایی که شما باید یاد بگیرید در حوزه عمومی به صورت رایگان در دسترس است.

لازم نیست سمینارهای سرمایه گذاری بخرید یا تخصص فوق العاده ای داشته باشید. دو مسیر به خوبی اثبات شده وجود دارد:

 1. دارایی های کاغذی :  بورس و صندوق های سرمایه گذاری ، درآمد منفعل
 2. املاک و مستغلات : مالکیت مستقیم املاک و مستغلات مثبت در منطقه محلی شما.

به طور خلاصه ، دستیابی به آزادی مالی بسیار ساده است.

 1. کمتر از آنچه هزینه کرده اید صرف کنید و تفاوت آن را عاقلانه سرمایه گذاری کنید.
 2.  این روند را تکرار کنید تا درآمد حاصل از سرمایه گذاری بیش از هزینه های شما باشد. در آن مرحله شما بی نهایت ثروتمند هستید و از نظر مالی مستقل هستید .

با توجه به آنچه گفته شد اما افراد اندکی هستندکه با وجود طالب بودن برای رسیدن به هدف ثروتمند و مسیری ساده که برای رسیدن به آن باید دنبال کنید ، به آزادی مالی خواهند رسید .دلیل آن در جمله دوم توضیح داده شده است.

ساختن ثروت، مرحله 2: ثروت توسط عادات شما تعیین می شود

دلیل اینکه تعداد معدودی از مردم ثروت می سازند این است که آنها عادتی پیدا نمی کنند که منجر به ثروت شود.

همانطور که قبلاً می دانید فرمول چگونگی ایجاد ثروت ساده و کاملاً اثبات شده است. تنها کار باقیمانده اقدام به دستیابی به هدف است ... و در اینجا است که مشکلات به وجود می آیند.

در اینجا فرمول چگونگی کار کردن آمده است:

[ (انتخاب های کوچک و هوشمندانه) * (ثابت قدم بودن) * (زمان) ] = ثروت

به تعویق انداختن بزرگترین قاتل ثروت است . شما قصد دارید یک روز به آن نزدیک شوید. شما می دانید چه باید بکنید اما همیشه اولویت های دیگر وجود دارد. بچه ها به دوچرخه احتیاج دارند ، ماشین نیاز به تعمیر دارد ، آشپزخانه به بازسازی نیاز دارد.

 این  که بدانید چه کاری انجام دهید یک چیز است و این  که آن کار  انجام دهیدکاملاً چیز دیگری است. به همین دلیل عادات بسیار مهم هستند.

به دلیل همین عادت ها است که کارمندان پستی می توانند میلیونر  شوند در حالی که برندگان قرعه کشی ورشکسته می شوند.

فرقی نمی کند که به نوشته های بنیامین فرانکلین از 250 سال پیش نگاه کنید یا به کتاب پرفروش استنلی و دانکو  .همه آنها اساساً همان حرف را می گویند - ویژگی متمایز افرادی که به ثروت می رسند این است که آنها پول خود را به خوبی مدیریت می کنند. آنها عادات پول خوبی دارند .آنها بیشترین درآمد را کسب نمی کنند. آنها باهوش ترین نیستند آنها آموزش خاصی ندارند. آنها فقط عادات پول خوبی دارند - دلیل اصلی داشتن عادت خوب پول در واقع علمی و ناشی از ریاضیات در مورد چگونگی رشد ترکیبات پول به ثروت است.تغییرات کوچک انجام شده در مدت زمان طولانی می توانند نتایج عظیمی ایجاد کنند. این یک مسیر آسان برای استقلال مالی است و "راز" نه چندان مخفی در مورد چگونگی ایجاد ثروت است.

به همین دلیل عادت روزانه بسیار مهم است.

 • یک فرد دارای عادت صرفه جویی روزمره ، هر روز مقادیر کمی را صرفه جویی می کند و در طی دوره های طولانی آن مقادیر رشد می کنند تا ثروت قابل توجهی شوند.
 • آموزش یک عادت روزانه برای افزایش ظرفیت درآمدی شما است ، آموزش هر روز مقادیر کمی را به پتانسیل درآمدی شما اضافه می کند.

تغییرات کوچک انجام شده در مدت زمان طولانی می توانند ثروت عظیمی ایجاد کنند.هر دوی این عادت های روزمره باعث افزایش فزاینده ای بین آنچه می خرید و آنچه می گیرید ، خواهد شد که ثروت شما را با شتاب بیشتری افزایش می دهد.

این علم موشکی نیست. این فقط عادت های روزانه است که به یک هدف خاص اختصاص می یابد .این عادت باعث عملی می شود که نتیجه را حاصل می کند. 

لازم نیست کار پیچیده ای انجام دهید یا بر موانع عظیم غلبه کنید، درعوض ، شما فقط کافیست امروز با اتخاذ یک عادت کوچک به اهداف و ثروت خود برسید. در اینجا برخی از راه ها برای ایجاد عادت مثبت ذکر شده است:

 1. یک حساب پس انداز خودکار باز کنید.
 2. هزینه غیر ضروری پیدا کنید و آن را از بین ببرید.
 3. به جای تعویض ، آن چیز را تعمیر کنید.
 4. در حرفه خود یک متخصص شوید که دستمزد بالاتری را دریافت کند.
 5. یادگیری در مورد مدیریت دارایی یا املاک و مستغلات را شروع کنید

فقط یک عادت را انتخاب کنید و از امروز شروع کنید. این عادت را تمرین کنید تا دائمی شود ، سپس یک عادت دیگر را انتخاب کنید و دوباره آن را انجام دهید. سپس دیگری و دیگری تا زمانی که بتوانید ثروت خود را ببینید رشد می کند.

بزرگترین مانع برای ثروت ، تعلل است. عادات ساده ترین راه برای غلبه بر تعلل و اقدام سریع است.

عادت ها بزرگ  در مراحل ساخت ثروت را به قطعات کوچکی تقسیم کنید که انجام آن آسان است. تأثیر همه این اقدامات کوچک در طول زندگی ثروتمند می شود.

خلاصه نحوه ساختن ثروت

فرمول چگونگی ایجاد ثروت بسیار ساده است: کمتر از آنچه در می آورید  خرج کنید و تفاوت را عاقلانه سرمایه گذاری کنید.

تنها سؤالی که باقی مانده اینست که آیا شما کاری را که باید انجام دهید انجام می دهید یا خیر؟.

آیا شما برای دستیابی به نتایج مالی شگفت انگیز ، از این فرمول های ساده و اثبات شده پیروی می کنید؟ یا به همان الگوهای قدیمی خود باز می گردید که همان نتایج قدیمی را تولید می کنند؟

تنها چیزی که بین شما و ثروت ایستاده است ، تمایل به عمل به این دانش بی انتهاست.

موفق باشید

منبع :  Todd Tresidder